Vinný lístek

Vinný lístek

Bílá vína- Morava

Vína z vinařství Arte Vini
Arte Vini je poměrně mladým výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku. Vinice, ze kterých hrozny pro jejich vína pochází, jsou obhospodařovány ekologickým způsobem, ve sklepě používají moderní technologické postupy výroby, etikety vín jsou přehledné, atraktivní a poutavé. Jejich cílem je nabízet vína, která vycházejí z moravských a českých vinařských tradic, zároveň však mají moderní charakter a kvalitu. Používají moderní šroubovací uzávěr, který zaručuje stálou kvalitu a co nejdelší uchování svěžího a mladého charakteru vín.

0,75 l  Rýnský Ryzlink                                               350,-Kč
Ročník 2013.  Víno krásné zlatožluté barvy s výraznou ovocnou vůní pomerančů, kdoulí, zralých meruněk, manga a ananasu a příjemnou decentní mineralitou. Chuť je výrazná, mnohovrstevná a komplexní, s pikantní vzrušující kořenitostí. Celkový dojem je harmonický, elegantní a velmi svěží, přitom s téměř krémovou hebkostí.
0,75 l   Chardonnay                                                    350,-Kč
Ročník 2013. Svěží, čistá ovocná vůně s květinovým nádechem a jemným aroma bylinek a toastů, smetanově hebká chuť s pevnou stavbou. Elegantní víno s jemně minerálním a kořenitým závěrem. Vysoký obsah minerálů, daný obsahem vápence v půdním složení, zajišťuje hutná, výrazná vína s jemnou kořenitostí a poskytuje typická Chardonnay s výrazem místního terroiru
0,75 l  Kravák Sauvignon Blanc                                 420,-Kč
Ročník 2012. Exkluzivní moravský Sauvignon z Kraví hory u Znojma stvrzen tzv. Tokajskou úmluvou. Velmi přísná kritéria výroby, nízké výnosy a přirozeně kvašení vína dávají Šaldorfskému kraváku jedinečný styl. Polosuché bílé víno s výrazným odrůdovým aroma po zralém angreštu.

Vína z vinařství  Piálek a Jäger
Vinařství dvou kamarádů Kamila Piálka a Jardy Jägera. Spojili letité zkušenosti spolu s novými technologickými postupy. Vinařství vlastní vinici na znojemské Kraví hoře a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích. Vyrábí pouze v malých produkcích

0,75 l  Veltlínské zelené                                            370,-Kč
Ročník 2013,  pozdní sběr. Nádherné zemité a velmi harmonické víno s příjemnou kyselinkou. Svojí mineralitou nenechá bez zážitku ani kousek Vašeho jazyku. Vínem se line vanilka a tony přezrálých moruší
0,75 l  Rulandské bílé                                                  370,-Kč
Ročník 2012, pozdní sběr. Víno provází typická chlebovinka, kterou doplňují stopy broskví a červených pomerančů. V závěru jsou typické minerální a zemité tóny, které do vína přechází z vápencového terroir. Víno je ideální pro gastronomii, kde se snoubí smetanové pokrmy. Svým zbytkovým cukrem je také příjemné k dezertům.

Kraví hora  je na své východní části osázena vinnou révou. Její půda patří díky poloze na posledních výběžcích Českého masivu k nejkvalitnějším v České republice. Usazeniny písku s křemennými valouny pocházejí z dob, kdy Dyje v těchto místech před zhruba 18 milióny let ústila do miocenního moře. Najdeme zde teplomilnou květenu i vřesoviště. Průměrná teplota na Kraví hoře je 9 stupňů a jako jedno z velmi mála míst v ČR nezamrzá.

Bílá vína- Itálie
0,75 l  Prosecco  di  Valdobbiadene Brut                     490,-Kč
Pochází z kopcovité oblasti v obci Valdobbiadene v regionu Veneto. Nadmořská výška vinic je okolo 300–400 metrů. Víno má slámově žlutou barvu, ve vůni naleznete zelené jablko a hrušku. Valdobbiadene Prosecco je vynikající jako aperitiv či k rybám a mořským plodům.
0,75 l  Pinot Grigio                                                        510,- Kč   
Ročník 2013, Trentino Alto Adige, J.Hofstatter
Typické italské Pinot Grigio, které pochází z vinic v okolí vesnice Tramin, kde je lehká a dobře větraná půda. Má jasnou žlutou barvu s měděnými odlesky a čisté aroma hrušek a koření. Na patře je pevné, hebké a plné, s velmi dobře vyváženou kyselinkou. Oblé a naprosto uspokojivé.

Bílá vína- Rakousko
0,75 l  GrüVe   (Grüner  Veltliner)                               420,-Kč
Ročník 2012, Sonnhof - Jurtschitsch
Jméno GrüVe nese již každoročně to nejlehčí a nejjiskrnější Veltlínské zelené z vinařství Jurtschitsch – Sonnhof. Etiketu pro každý ročník tvoří rakouský malíř prof. Christian Ludwig Attersee. Také díky této poutavé etiketě se víno stalo u našich jižních sousedů klasikou v gastronomii. GrüVe je velmi svěží, ovocné, jemně kořenité Veltlínské zelené, ve vůni připomínající čerstvě posečenou trávu a bílý pepř.

Bílá vína - Francie
0,75 l  Chablis 1er Cru Fourchaume - La Chablisienne        1150,-Kč
Ročník 2008, oblast Bourgogne / Chablis, Francie
V ústech velmi plné, s perfektním vyvážením mezi vydatností a svěžestí s minerálními nádechy. Velmi příjemné v ústech, v retronosální části jsou patrné nádechy květin a meruněk. Svěží a elegantní konec.
0,75 l  Varnier- Fanniére Brut Grand Cru - Champagne        1210,-Kč
Asambláž vín 3 různých ročníků, jejich průměrné stáří je 3 roky. Aroma po citronu, limetce, mísí se s tóny broskve a zeleného jablka

Bílá vína- Nový Zéland
0,75 l  Sauvignon Blanc                                                          670,-Kč
Ročník 2012, Kim Crawford, Marlborough
Oblíbený moderní Sauvignon z Nového Zélandu z oblasti Marlborough, která je široce uznávána pro pěstování této odrůdy. Kombinace suchého a mírného podnebí poskytuje ideální podmínky, Sauvignon je jasný a silný, dobře vyvážený, s intenzivní vůní angreštu, mučenky a citrusových plodů.

Růžová vína
0,75 l  Pinot Noir Rose, vinařství Spielberg                          370,-Kč
Ročník 2012, výběr z hroznů, sladké, Viniční trať Dubová, vinice Hrbiny
Jiskřivé víno s lososovou barvou a intenzivní ovocnou vůní s tóny červeného rybízu, brusinky a malin. Chuť vína je ovocná s tóny marcipánu a díky vyzrálosti hroznů velmi plná s převažujícím sladkým dojmem, podtrženým příjemnou kyselinkou v závěru chuti.

Červená vína- Morava
0,75 l   Cabernet Sauvignon, vinařství Kolby              440,-Kč
Ročník 2008 - pozdní sběr, oblast Morava, podoblast Mikulovská
Vůně ovocná, s tony černého ovoce. V chuti plné, extraktivní s tony pražené čokolády, borůvek a ostružin.                                                                        
0,75 l  André – Spielberg                                           360,-Kč
Ročník 2006 – pozdní sběr, oblast Morava, podoblast Slovácká / Archlebov
Samotná tmavě granátová barva vypovídá o velikosti tohoto vína. Jemné živočišné tóny jsou dále doplněny o jemné aroma lesních plodů přecházející až do vyzrálé cherry višně.
0,75 l  Pinot Noir – Spielberg                                   310,-Kč
Ročník 2010 ,  výběr z hroznů, oblast Morava, podoblast Slovácká / Archlebov
Víno nesoucí typické znaky odrůdy Pinot noir. Ve vůni se projevuje plností bobulového lesního ovoce, hebce se prolíná s nádechem jogurtových tónů.
0,75 l  Cabernet Sauvignon - Habánské sklepy          420,-Kč
Ročník 2007, 2008 - pozdní sběr, oblast Morava, podoblast Velkopavlovická
Barva vína je tmavě granátová, výrazná s tmavě fialovými odlesky. Vůně je intenzivní a bohatá, připomínající černý rybíz a plané třešně, v závěru s tóny čokolády a kávy.

Červená vína- Itálie
0,75 l  Pinot Nero- DOC–Villa Nigro                           560,-Kč
Ročník 2009, oblast Alto Adige, Colterenzio
100% odrůda Pinot Nero (Rulandské modré) ze starých vinic. Má elegantní vůni po malinách, višních, po čokoládě s úžasně jemnou tříslovinou. Velice půvabné, hluboké a především elegantní. Vhodné k výrazným úpravám ryb, drůbež, zvěřina, telecí.
0,75 l  Bolgheri Rosso                                           690,-Kč
Ročník 2011, Le Macchiole, Bolgheri
20% Syrah, 50% Merlot, 30% Cabernet Sauvignon
Skvěle postavené základní víno tohoto legendárního vinařství z Bolgheri. Elegantní jako Bordeaux, ale díky teplejšímu klimatu a troše Syrahu plnější a ovocnější.
0,75 l Brunello di Montalcino                            1390,-Kč
Ročník 1999, Reserva Poggio al´oro Banfi (Castello)
Top Brunello z produkce vinařství Castelo Banfi. Ukazuje svoji mimořádnost, extrémně komplexní Sangiovese má velmi intenzivní a plnou barvu a aroma s jemnými stopami tabáku, lékořice a sladkého dřeva. Je nádherně strukturované a etrémně dlouhou dochutí.

Červená vina- Francie
0,75 l Cotes du Rhone                                          375,-Kč
Ročník 2009, Domaine del Amandine
Intenzivní tmavá barva s fialovými odstíny. Aroma červeného ovoce, červeného rybízu, malin, lehkého kouře a koření.
0,75 l Cotes du Rhone Villages Seguret              375,-Kč
Ročník 2005, Syrah 60%, Grenache 40%
Víno má velmi intezivní barvu a aromatickou vůni. Na patře je plné a zaoblené. Vůně červeného rybízu, malin, koření a vanilky je obalená do tónu jemně upražené kávy s velmi krásnou délkou. V sudech zraje od 12 do 18 měsíců. 
0,75 l Chateau la Grace Dieu Saint Emilion         1350,-Kč
Ročník 2008, Grand Cru Resrve, Bordeaux/ Libournais
Červené, tiché víno, 65% Merlot, 30% Cabernet France, 5% Cabernet Sauvignon. Víno má výraznou rubínovou barvu, aroma je výrazné s tóny červené papriky. Má krásné sametové a plné tělo s důrazem na lesní plody. V barrique sudech zraje 18 měsíců.

Červená vína - Austrálie
0,75 l Selkirk Shiraz                                              670,-Kč
Ročník 2010, Bremerton Wines
V chuti najdete bobulovité ovoce s kořeněnými tóny. Jméno Selkirk je název městečka ve Skotsku, odkud pochází rosina Willsonů. Víno je velmi silné a osobité. Pečlivě vybrané hrozny byly fermentovány v otevřených kádích a víno zrálo 18 měsíců v americkém dubu.

Obchodně společenské centrum Patium ZbraslavKousek za >>Login
Home - PATIUM ZBRASLAV,Gourmet restaurant, kavárna, pivnice a restaurace
Odběr novinek
LOGIN

Created by © 2011/2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign